Internet niegdyś i dziś – w jakim kierunku podążamy?

Jeszcze parę lat wstecz Internet używany był głównie do tego, ażeby utrzymywać kontakty z bliskimi, szukać rozrywki i informacji na najróżniejsze atrakcyjne dla nas tematy. W dniu dzisiejszym sytuacja wygląda odrobinę inaczej, ponieważ Internet nieustannie się rozwija, dostęp do niego ma coraz liczniejsze grono osób na całym świecie, a zakres jego możliwości nieustannie się poszerza. W jakim kierunku następuje jego rozwój?

internet, technologie
Źródło: freepik.com
Nie jest ciężko zaobserwować, iż Internet coraz częściej jest nam potrzebny w normalnym funkcjonowaniu. To właśnie w sieci weryfikujemy rozkład jazdy autobusów, nabywamy bilety samolotowe, bookujemy hotele, płacimy rachunki, dokonujemy zakupów… Rozwój Internetu postępuje bardzo szybko, co częściowo wynika z tego, iż coraz więcej firm widzi w tym swe szanse na dodatkowy zysk albo oszczędności kosztów- więcej na ten temat: rozwój internetu Banki coraz częściej promują własne mobilne lub internetowe platformy, ażeby zmniejszyć ilość kapitałochłonnych placówek do potrzebnego minimum. Przedsiębiorstwa promują się coraz chętniej online, gdyż marketing mobilny i internetowy to bardziej ekonomiczne i bardziej atrakcyjne rozwiązanie niż reklama standardowa. Powszechne stają się także różnego rodzaju gry, programy jak i platformy, które coraz częściej zastępują formy rozrywki, z których korzystaliśmy jeszcze kilka lat wstecz. Zmiany tego rodzaju można wymienić niezwykle długo. Ten temat szerzej opisano tu- www.alterweb.pl/-marketing-mobilny-teoria-i-praktyka

laptop, internet, strona www
Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba mieć jednak świadomość tego, iż rozwój sieci niesie za sobą też szereg zagrożeń. Mowa nie tylko o ewentualnych uzależnieniach, które nie są dziś niczym niezwykłym, lecz także szeregu innych niemiłych konsekwencjach. Powinniśmy wspomnieć między innymi o zagrożeniu związanym z kradzieżą prywatnych danych oraz włamaniami na internetowe rachunki bankowe. Mimo stale rozwijanych zabezpieczeń, hakerzy bez przerwy znajdują skuteczne sposoby działania. Warto wobec tego wykorzystywać niełatwe do złamania hasła i efektywnie nimi zarządzać przy pomocy odpowiednich narzędzi na przykład chrome hasła. Pomyśleć należy też o zabezpieczeniu swojego komputera i smartfona- pomoc uzyskasz tu: hasła chrome.

Możliwość komentowania jest wyłączona.