Jakimi sposobami reklamować swoją stronę w internetowej sieci czyli wszystko o algorytmach stosowanych przez wyszukiwarki

Dzisiaj mało kto może sobie wyobrazić używanie internetu bez wyszukiwarki. W niej ludzie wpisują wszystko to, czego szukają, i później przeglądają uzyskane wyniki. Lecz mało kto zastanawia się, jak dokładnie wyszukiwarka będzie wybierać wśród setek tysięcy stron te najlepsze i odpowiadające najlepiej intencjom użytkownika. A jest się nad czym zastanawiać, bo algorytmy Google poszukujące odpowiednich do zapytania serwisów są naprawdę bardzo skomplikowane i uwzględniają dziesiątki różnych zmiennych.

Algorytm Panda i Pingwin, pozycjonowanie
Autor: Artefakt Sp. z o.o.
Źródło: Artefakt Sp. z o.o.
Jak na razie najpopularniejszą internetową wyszukiwarką na świecie jest Google, i nic nie wskazuje na to, żeby w najbliższych latach miało się coś zmienić. Z tej wyszukiwarki codziennie korzystają setki milionów ludzi, a sama firma bardzo się stara, żeby prezentowane wyniki były jak najlepsze, a szukający dostali wartościowe dla nich linki.

W manipulowanie listą wyników wyszukiwania często mogą się włączać pozycjonerzy, którzy przy pomocy specjalistycznych technik próbują poprawić pozycje pewnych serwisów na liście wyników, bo od tego w dużym stopniu będzie zależeć liczba klientów trafiających na serwis.

Google cały czas idzie w kierunku tego, aby w pierwszej kolejności pokazywać strony wartościowe, takie, które coś mogą dać użytkownikowi. Dlatego też od kilku lat firma podjęła walkę z internetowym spamem. Obecnie działające algorytmy Google bardzo dobrze sobie radzą z odsiewaniem tego typu witryn. Serwisy z niedużą ilością treści, z przekopiowanymi opisami albo zbyt dużą ilością reklam są przesuwane na dalsze pozycje, a niekiedy wręcz usuwane z wyników. Za ro serwisy wartościowe, stworzone przede wszystkim dla ludzi, a nie dla pozycjonerskich robotów idą w górę i są wyżej na liście wyników. Między innymi to ma za zadanie najważniejszy obecnie algorytm Google, znany potocznie jako Panda. Funkcjonuje on już od kilku lat, cały czas jest poprawiany i ulepszany, a jego podstawowym zadaniem jest właśnie jak najlepsze prezentowanie wartościowych serwisów, których zawartość może się przydać dla odbiorców.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Kategorie

  • Brak kategorii